Pakiety CAD CAM EDA K25.10

 

W ramach prowadzonych zajęć uczestnicy zostaną zapoznani z praktycznymi aspektami projektowania i realizacji układów elektronicznych. W pierwszej części kursu omówione zostaną rodzaje podzespołów elektronicznych i ich typy, sposoby doboru elementów do wymagań technicznych i warunków eksploatacyjnych, a także zagadnienia związane z niezawodnością podzespołów elektronicznych.

Druga część kursu obejmuje zaznajomienie uczestników z wybranym środowiskiem EDA do projektowania schematów ideowych i obwodów drukowanych dla układów elektronicznych. Uczestnicy poznają metodologie projektowania urządzeń elektronicznych, podstawowe i zaawansowane metody i narzędzia do projektowania systemów analogowo-cyfrowych, nauczą się projektować hierarchiczne schematy ideowe oraz płytki obwodów drukowanych. Wiedzę teoretyczną będą mogli wykorzystać na laboratorium realizując projekt własnego urządzenia elektronicznego.

Ostatnim etapem jest zdobycie przez uczestników wiedzy dotyczącej obwodów drukowanych, w zakresie doboru technik produkcji i parametrów obwodów drukowanych do wymagań technicznych i warunków eksploatacyjnych, znajomości i umiejętność praktycznego wykorzystania technik montażu podzespołów elektronicznych, umiejętności posługiwania się zaawansowaną aparaturą pomiarową. Uczestnicy kursu zostaną zapoznani także z metodami i procedurami uruchamiania i testowania układów prototypowych oraz procesem tworzenia dokumentacji technicznej.

 

 

pcad1.JPG

 

 

Opiekun
Realizatorzy
Przedmioty
TytułWL/PĆ
Nowoczesne podzespoły elektroniczne 15
Obwody drukowane 15 30
Pakiety CAD/EDA w praktyce inżynierskiej 30 30
(Opis przedmiotu dostępny po kliknięciu na jego nazwę)